Sākums » Taras un iesaiņojamā materiāls Valmieras muzeja krājumā

Taras un iesaiņojamā materiāls Valmieras muzeja krājumā

Valmieras muzeja krājumā ir kolekcija “iesaiņojamais materiāls”, kurā ir nedaudz vairāk par simts krājuma vienībām. Tajā ietilpst dažādas papīra, kartona, koka, ādas un metāla skārda kārbas, kastes un kastītes, grozi, apdrukāta papīra ruļļi, dažādu materiālu maisi un maisiņi. Dažreiz iesaiņojumā ir saglabāts arī kārbas saturs, piemēram cigarešu paciņas ar cigaretēm. Konfekšu kārbas muzeja krājumā gan visbiežāk nonāk bez konfektēm. Parasti skaistā kārbā iesaiņots produkts tiek uzskatīts par labu dāvanu. Vienlaikus tā ir arī produkta pastāvēšanas liecība un atspoguļo attiecīgā laika dizaina vērtības, vēl citai skārda kārbai dizains palicis nemainīgs vairāk kā 100 gadus. Bieži kāda konfekšu, tabakas vai tējas kārba piedzīvojusi garu mūžu kā rotaslietu lādīte, rokdarbu, diegu vai pogu kastīte, daža izmantota matu ruļļu glabāšanai un citām svarīgām vajadzībām. Kāds kārbu mantojis no mammas vai pat vecmāmiņas un viņam nav ne jausmas, kas tajā sākotnēji bijis, taču tā kļuvusi par daļu no cilvēka dzīves.

Izstāde

Reklāmas